Yabancı - Outcast izle, Yabancı Filmini izle, Yabancı izle, Yabancı Türkçe Dublaj izle, Yabancı Hd izle

Yabancı – Outcast Türkçe Dublaj izle

Film Açıklaması
Yabancı – Outcast Türkçe Dublaj izle

Film havası itibariyle, afişlerinden birinde belirtildiği gibi, Låt den rätte komma in (Let the Right One In, 2008, y. Tomas Alfredson) filmini fazlasıyla anımsatıyor. Filmin en başarılı olduğu noktalardan biri bu sanırım. Aynı benzeri gibi, Outcast, filmin çekildiği coğrafyayı kendi lehine kullanmayı çok iyi beceriyor. İskoç varoşlarının o tekinsiz havasını hikayeye de yedirerek izleyene aktarma konusunda alkışı hakediyor. Bunun dışında konusuna baktığımızda, “oğlu ile beraber kendilerini kovalayanlardan kaçan anne” figürünün başrolde olduğu bir konu insanın aklına ister istemez Terminator 2 (1991) filminin hikayesini getiriyor. Oğlu John Connor için kendini her türlü tehlikeye siper eden, koruma güdüleri doruk noktasında bir anne olan Sarah Connor’ın hikayesi ile Outcast’ın cefakar annesi Mary’nin arasında bir paralellik kurmak mümkün. Tabii ki aynı şekilde Fergal ile John Connor arasındaki benzerliklerden de bahsedilebilir. Kalbimizdeki yerleri apayrı olan bu nadide iki film ile aralarındaki bahsettiğim benzerliklerden ötürü Outcast, izleyenin üzerinde bilinçli ya da bilinçsiz olarak olumlu bir etki uyandırıyor. Ama maalesef film bu olumlu havanın üzerine ekleyebilecekleri konusunda sıkıntı yaşıyor. Örneğin Cathal ve Liam’ın kaçak ana oğulu bulmak için yaptıkları büyüler ile Mary’nin bu büyüleri bozmak adına yaptığı kontra büyüler etkileyici olmaktan uzak, ucuz ve komik numaralar gibi duruyor. Aynı şekilde “yaratık” efekti de çok ucuz. Hatta hikayeye zarar verecek denli ucuz, o kadar söyleyeyim. Gerçi bu bahsettiğim iki konu biraz da mali durumlar ile ilgili ama yaratıcılığın sınırları zorlanarak daha etkili çözümler bulunabilirdi gibi. Bunun dışında karakterler çok fazla iki boyutlu kalmış, zenginleşemeden temsil ettikleri birkaç insani ya da insan dışı olarak adlandırılan sıfatları kendilerine yaftalayarak film boyunca buna uygun dar alanda hareket edip duruyorlar. Son olarak Patronella ve Fergal’ın aşkından da bahsetmezsem çatlarım. Burada da filmin beyin takımı kendilerince bir “ideal aşk” tanımı yapıp, iki gencin bu tanımın içerisinde birbirlerine deliler gibi aşık olduklarına inanmamızı bekliyorlar. Ne yazık ki ortaya çıkan sonuç umduklarının çok uzağında kalıyor. Ucuz efektler ve komik büyü numaraları gibi Öteki Sinemaseverlerin aşina oldukları konuları gözardı edersek (ki ben rahatlıkla gözardı ettim), iki boyutlu karakterler ve inandırıcılıktan uzak aşk meselesini bir tarafa bırakırsak, seyir zevki açısından çok sorun yaratmayan bir film kalıyor elimizde. Hatta Outcast, rahatlıkla herkese tavsiye edebileceğim bir film. Yönetmen McCarthy, hedefi onikiden vurmaya çok yaklaşmış, ama malum sebeplerden dolayı ıskalamış gibi duruyor. JetFilmizle.Com Sunar İyi Seyirler.

Yapım:
IMDB Puanı:
Senaryo:
Yönetmen:

Yorum Yapmak İster Misin?

Spoiler Ekle

 1. mmmm diyor ki:
  0
  0

  bu nasıl uzun bir film açıklaması yaw.walla sıkıldım filmi izlemekten vazgeçtim.böögghhh

  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/34.0.1847.116 Safari/537.36
  1.1.1.18

 2. mmmm diyor ki:
  0
  0

  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/34.0.1847.116 Safari/537.36
  1.1.1.18

 3. anar diyor ki:
  0
  0

  pis deyil

  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/29.0.1547.76 Safari/537.36
  1.1.1.18

 4. NiKo diyor ki:
  0
  0

  belede :/

 5. umut diyor ki:
  0
  0

  parlemnto zanettn sen herlde burayı komıte falan kurcaksın

 6. pink diyor ki:
  0
  0

  bence tecrübeli ve filmden anlayan bir yorum komitesi kurulsun 😉

 7. pink diyor ki:
  0
  0

  agzı olan konuşuyo,hanginize inanıcam bilmem ki,biriniz iyi film diyo öteki cok kalitesiz,beriki saçma 🙂 anlamadım kime inanayım

 8. serap diyor ki:
  0
  0

  24 yaşındayım ve şimdiye izledğim en ucuz kalitesiz film diyebilirim…

 9. sema diyor ki:
  0
  0

  çok saçma bi film kesinlikle izlemeyin.

 10. Ercan ve Hatice diyor ki:
  0
  0

  filmin çok ilginç olduğu söylenemez ama yine de admine teşekkürler.

 11. eh be diyor ki:
  0
  0

  çok kötü bir film kesinlikle tavsiye etmem..

 12. meleklersehri diyor ki:
  0
  0

  tesekkürlerr

 13. YORUMCU ? ? ? diyor ki:
  0
  0

  İZLENMEZ.

 14. rufan diyor ki:
  0
  0

  fena değildi ama sonu hoşuma gitmedi ama yinede izlenebilir

 15. esvet diyor ki:
  0
  0

  evet film bir harika

 16. Elnare diyor ki:
  0
  0

  o qederde yaxsi kino deyl.cox sixicidii.

 17. MURAT diyor ki:
  0
  0

  ilk ben izlicem galiba.izleyeyim söylerim size nasıl olduğunu

 18. perikizi diyor ki:
  0
  0

  admin cok tesekkurler film guzeldi emeginize saglik siteniz bir harika..


Bu sitede yer alan tüm filmler “video paylaşım siteleri” aracılığıyla paylaşılmaktadır. Bu site kendi sunucularında herhangi bir video içeriği barındırmadığından bu konuda bir telif hakkı sorumluluğu kabul etmemektedir. Sitemizde bulunan bir filmin telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız telif kanıtlayıcı belgeler ile birlikte [email protected] e-posta adresinden kaldırılmasını talep edebilirsiniz.