Tepenin gözleri 1 – 2 Boxset

× Bilgi! Film açılmıyorsa üstteki alternatif Player seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Tepenin gözleri 1 – 2 Boxset

Tepenin gözleri 1 – 2 Boxset

Tepenin Gözleri filminin birinci serisinin yönetmenliğini Alexsandre  Aja'nın yapmış olduğu baş rollerini Aaron Stanford, Katleen Quinlan ve Vinessa Shav'ın birlikte paylaştıkları film korku ve gerilim kategorisinde çekilmiş filmler arasında kendine iyi bir yer edinmiştir. 2006 yılında gösterime giren Tepenin Gözleri filminin konusu oldukça etkileyici olmasının yanı sıra izleyiciyi her sahnesinde ekrana kilitlemektedir. Filmin birinci serisini izledikten sonra mutlaka ikinci serisinin de izlenebilir kalitede olduğu sinema eleştirmenlerinden tam not almıştır.
TEPENİN GÖZLERİ 1 ( THE HİLLS HAVE EYES )
Film , Kaliforniya'ya  tatil için yola çıkan bir ailenin benzin istasyonunda benzin almak için durdukları sırada orada bulunan bir kişinin aileyi  kasıtlı olarak, sadece bir grup insanlıktan çıkmış ve zaman içerisinde korkutucu hale dönüşmüş  olan  mutantların yaşadığı  kasabaya yönlendirmesiyle başlar.  Bu kasabada  yıllar önce Amerikan hükümeti  yasa dışı nükleer araştırma yapmış ve burada yaşayan birçok insanı öldürmüştür. Ölmekten kurtulmuş olanlar ise nükleer araştırmadan kaynaklı radyasyona maruz kalarak zaman içerisinde evrim geçirirler. Geçirdikleri bu değişim onları vahşi, saldırgan, çok tehlikeli mutantlara dönüştürmüştür. Filmin konusu, tatil için yola çıkan ailenin mutantların bulunduğu kasabaya gelmesiyle yaşanan korku dolu olayları anlatmaktadır.
TEPENİN GÖZLERİ 2 ( THE HİLLSHAVE EYES )
Korku filmi izlemeyi sevenler için  kan, şiddet ve ölümlerle dolu olan Tepenin Gözleri filminin devamı niteliğinde çekilen filmin konusu, bir grup askerin Meksika sınırında görevli bulunan bilim adamlarının bulunduğu kampa geldiklerinde bilim adamları esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Bilim adamlarından geriye tehlikede olduklarını bildiren sinyal kalmıştır. Askerler  bu sinyalin nereden geldiğini  bularak hayatta kalmayı başaran bilim adamı olup olmadığını öğrenmek için araştırma yapmaya başlarlar. Mutantlar tarafından vahşice öldürülen insanlardan habersiz olan askerlerin yaşadıkları korku dolu anların anlatıldığı Tepenin Gözleri 2 filmin yönetmenliğini Martin Weisz üstlenmiştir.

1 Dehşet Verici Kötü2 Korkunç3 Çok Kötü4 Kötü5 Ortalama6 İyi7 Güzel8 Çok Güzel9 Harika10 Şaheser (4 votes, average: 8,25 out of 10)
Loading...
Eklenme Tarihi : 05-11-2018
Vizyon Tarihi : 10-03-2006
Ayrıca Film Böyle Tanınır : Despertar del diablo, The Hills have Eyes - Hügel der blutigen Augen, Очите на скалите, Viagem Maldita, Le visage de la peur, El Despertar del Diablo, Hory mají oci, The Hills Have Eyes - Hügel der blutigen Augen, Mägedel on silmad, Las colinas tienen ojos, La colline a des yeux, Aima stous lofous, Αίμα στους λόφους, Brda imaju oči, Sziklák szeme, Le colline hanno gli occhi, Ir kalnai turi akis, Ir kalnai turi akis..., Pakalniem Ir Acis, Wzgórza mają oczy, Terror nas Montanhas, Dealuri însângerate, У холмов есть глаза, Opazujemo te, Tepenin gözleri
Yapım : CLA Stüdyoları, Fas (2006)
Filmin Ödülleri : 2 Ödül & 7 Adaylık
Film Müzikleri : Webb Pierce - More and More, Moot Davis - Highway Kind, Wires on Fire - Daisy, The Go - Blue Eyes Woman, Moot Davis - One of a Kind, Elaine Suchow - Holiday Rose, Sun Shinin' Day, The Go - Summers Gonna Be My Girl, Vault - The Walls, Circe Link - One Drop of Poison, The Vanguards - Strawberries & Champagne, The Vanguards - Mirrors, Buddy Stuart - In the Valley of the Sun, The Finalist - Leave the Broken Hearts, The Mamas and the Papas - California Dreaming, Ted Levine and Kathleen Quinlan - My Bonnie Lies Over the Ocean
Filmin Toplam Bütçesi : $15,000,000
Filmin Çekim yapıldı ülke : CLA Stüdyoları, Fas

Yorum Yapmak İster Misin?

Spoiler Ekle
  1. murat dedi ki:

    Güzel film. İzleyin